Poradíme vám s výběrem velikosti online nebo osobně. Více informace zde

Jak měřit velikost podprsenky?

Jak měřit velikost podprsenky?

Podprsenka, která padne, znamená nejen krásný dekolt – je také synonymem pro zdravá záda, lepší držení těla a větší pohodlí. Některé ženy jsou přitom přesvědčené, že mají léta stejnou velikost podprsenky. Velikost ňader se ale mění v průběhu života, zvláště po takových událostech, jako jsou těhotenství nebo výrazná dieta.

Je tedy důležité měřit se pravidelně. Postupně vás provedeme všemi kroky, jak měřit velikost podprsenky.

Při určování správné velikosti se zaměřte na dvě hlavní kritéria: obvod pod prsy a obvod přes prsa. Při měření stůjte rovně a dýchejte zvolna. Také je velmi důležité, abyste se měřila bez oblečení – to by totiž mohlo míry zkreslit.

Připravená? Vezměte krejčovský metr a pusťte se do toho!

Jak provést měření prsou

1) Měření obvodu přes prsa
Umístěte krejčovský metr naplocho v úrovni bradavek. Musí probíhat pod podpažím a přes lopatky.

2) Měření obvodu pod prsy
Stále stůjte vzpřímeně, krejčovský metr přiložte na tělo hned pod ňadry. Musí být vodorovně, ani příliš utažený, ani příliš volný.

Tabulky velikostí

Díky mírám, které jste naměřila, můžete z tabulky vyčíst svou velikost. Pokud se nacházíte na pomezí dvou velikostí, vezměte v úvahu obě dvě.

Podle první tabulky určíte správnou velikost obvodu podprsenky:

OBVOD POD PRSYSPRÁVNĚ ZVOLENÁ VELIKOST PODPRSENKY
od 63 do 67 cm65
od 68 do 72 cm70
od 73 do 77 cm75
od 78 do 82 cm80
od 83 do 87 cm85
od 88 do 92 cm90
od 93 do 97 cm95
od 98 do 102 cm100
od 103 do 107 cm105

Poznamenejte si míry. Pak odečtěte výsledek míry přes prsa a pod prsy; rozdíl těchto dvou měření určí velikost košíčků podprsenky. Pokud například máte obvod přes prsa 95 cm a obvod pod prsy 80 cm, spočítáte: 95 – 80 = 15. Máte tedy velikost košíčku B.

Níže naleznete tabulku měr, díky které přesně určíte velikost košíčku:

ROZDÍL MEZI OBVODEM PŘES PRSA A OBVODEM POD PRSYVÝSLEDNÁ VELIKOST KOŠÍČKU
13 cmA
15 cmB
17 cmC
19 cmD
21 cmE
23 cmF
25 cmG
27 cmH

Teď už znáte svou velikost

Teď už stačí jen dát oba údaje z tabulky dohromady, a znáte svou velikost!

Tyto údaje platí pouze pro evropský systém velikostí. Mezinárodní velikosti nejsou koncipovány stejným způsobem. Pokud cestujete a chcete znát svou velikost podprsenky v jiných zemích, přečtěte si náš článek „Jak určit velikost podprsenky v zahraničí“.

Nyní už víte, jak měřit velikost podprsenky. Nicméně, měřte se jednou ročně, nebo právě před koupí nové podprsenky. Vaše ňadra prochází neustálou změnou!

Pozor, myslete také na koupi spodních kalhotek – jen tak bude vaše souprava kompletní. Přečtěte si náš článek „Jak určit velikost spodních kalhotek“, abyste si byla jistá, že si pořídíte správnou velikost a že budete mít soupravu prádla, která lichotí vašim křivkám.

Upřesněme si, že tato metoda nevyhovuje všem ženám. V některých případech se stává, že velikost neodpovídá, protože každá žena má prsa umístěná jinak. Každá jsme jedinečná.